شنبه, 29 تیر 1398 ساعت 08:49

نشست خبری ریاست سازمان با " خبرگزاری ایرنا"

صدور پروانه تأسیس و بهره‌برداری از ۲۰۰ هکتار گلخانه در قم


رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم در این میزگرد گفت: با توجه به شرایط اقلیمی استان، سیاست تغییر الگوی کشت با محوریت کشت‌های گلخانه‌ای طی سال‌های گذشته موردتوجه مسئولان بخش کشاورزی قرارگرفته است.

عباس خرمی بیان کرد: در همین رابطه سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی قم برای تشویق و هدایت کشاورزان استان به سمت کشت‌های گلخانه‌ای و صدور مجوزهای لازم برای احداث گلخانه وارد عمل شد.

وی ادامه داد: هم‌اکنون برای بیش از ۲۰۰ هکتار گلخانه در قم پروانه تأسیس و بهره‌برداری صادرشده است و این روند با توجه به سیاست‌های استان برای گسترش کشت‌های گلخانه‌ای با سرعت بیشتری ادامه می‌یابد.

وی افزود: فرآیند دادن مجوز به متقاضیان تأسیس گلخانه برای تشویق کشاورزان بسیار آسان شده است و بهره‌برداران می‌توانند با تائید کارشناسان نظام‌مهندسی کشاورزی از تسهیلات بانکی مناسبی که برای ایجاد گلخانه پرداخت می‌شود، استفاده کنند.

خرمی گفت: کاهش قابل‌توجه مصرف آب، عامل مهم دیگری است که ضرورت توسعه کشت‌های گلخانه‌ای در قم را نشان می‌دهد و می‌تواند بستر خوبی برای مدیریت منابع آبی در بخش کشاورزی استان باشد.

وی بیان کرد: درکشت های گلخانه‌ای علاوه بر کاهش مصرف آب‌، میزان تولید محصول افزایش می‌یابد و این به معنای بالا رفتن درآمد سرانه کشاورزان استان است.

وی ادامه داد: کارشناسان سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی قم بر فرآیند ساخت‌وساز و همچنین روند تولید محصول در گلخانه‌های استان نظارت کامل دارند تا فعالیت گلخانه‌ها در قم با بالاترین سطح استانداردهای تعیین‌شده در این بخش صورت گیرد.

رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قم گفت: با توجه به شرایط مطلوب پیش‌آمده برای احداث گلخانه در استان و استقبال بسیار خوب کشاورزان، در سال‌های آینده، قم به‌عنوان یکی از استان‌های پیشرو کشور درکشت های گلخانه‌ای مطرح خواهد شد.

وی بیان کرد: توسعه صادرات محصولات کشاورزی به‌خصوص در بخش کشت‌های گلخانه‌ای یکی از سیاست‌های اقتصادی استان است که در این رابطه سه اتحادیه با حضور تولید کنند محصولات گلخانه‌ای با همکاری سازمان جهاد کشاورزی و نظام‌مهندسی قم تشکیل می‌شود.

وی ادامه داد: توسعه اشتغال برای فارغ‌التحصیلان رشته‌های کشاورزی، از دیگر مزایای استفاده از کشت‌های گلخانه‌ای در قم است که می‌تواند به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم در فرآیند تکمیل زنجیره تولید، فرصت‌های شغلی بسیاری ایجاد کند.

 

لینک خبر:

https://www.irna.ir/news/83400092/%DA%AF%D9%84%D8%AE%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%DA%A9%D8%B3%DB%8C%D8%B1-%D8%AD%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%DA%A9%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D9%84-%DA%A9%D9%88%DB%8C%D8%B1-%D9%82%D9%85

خواندن 640 دفعه

اخبار نظام مهندسی کشاورزی کشوری

مطالب پر بازدید

دسترسی آسان

اطلاعات تماس

قم- انتهای بلوار امین - میدان ارتش - سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم
02532602886-7
info@ertebatnezam-qom.ir
کانال تلگرام سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قم

آمار بازدید سایت

260348
تعداد بازدید امروز :تعداد بازدید امروز :539
تعداد بازدید دیروز :تعداد بازدید دیروز :501
تعداد بازدید ماهیانه :تعداد بازدید ماهیانه :12630
کل بازدید سایت :کل بازدید سایت :260348

کلیه حقوق این وب سایت برای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم محفوظ می باشد .