سه شنبه, 07 اسفند 1397 ساعت 08:50

برگزاری مراسم گرامیداشت روز مهندس به همت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم، مراسم گرامیداشت روز مهندس عصر روز شنبه 97/12/04 به همت سازمان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان و با حضور استاندار قم، رئیس محترم شورای اسلامی شهرقم، رئیس محترم سازمان جهاد کشاورزی، اعضای محترم شورای دوره پنجم و جمعی از مدیران استانی و مهندسان کشاورزی در سالن جلسات امام جواد(ع) استانداری قم برگزار شد.

 

 

 

 

رئیس سازمان نظام‌مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم:


مهندس عباس خرمی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان با گرامیداشت روز مهندس و خیر مقدم به حاضرین، ضمن ارائه گزارشی از عملکرد سازمان از آغاز فعالیت شورای پنجم در بخش های مختلفدر ارتباط با تعیین صلاحیت و رتبه ­بندی و صدور پروانه اشتغال کارشناسان و شرکت­ ها،بازآموزیو نوآموزیفارغ‌التحصیلانو آموزش بهره برداران،تربیت مدیران فنی و تخصصی جهت ارتقاء سطح علمی و تخصصی واحدهای تولیدی،صدور مجوزها و پروانه هاو نظارت بر فعالیت‌های این واحدهادر سطح استان، حفظ نباتات و بکارگیری ظرفیت و توانمندی کارشناسان گیاهپزشکی در کلینیک ها و فروشندگی های سموم به منظور اجرای سیاست تولید محصولات سالم و ارگانیک، طراحی و اجرای پروژه­ های نوین آبیاری، تهیه طرح­ ها و نقشه ­های کشاورزی، نظارت بر توزیع و تولید کنسانتره و نهاده­ های مصرفی کارخانه­ های خوراک دام استان به ­منظور بررسی میزان پروتئین کنسانتره و افزایش کیفیت و سلامت فرآورده ­های دامی، اجرای طرح صدور گواهی مستثنیات و اراضی،اشتغالزاییفارغ التحصیلاندر بخش های مختلف سازمان وسایر فعالیت های این مجموعه و همچنین برنامه های در دست اقدام و مشکلات و پیشنهادات به بیاننقطه نظراتپرداخت.ویهمچنین اظهار داشت: فعالیت‌های خوبی در این دوره انجام‌شده و هماهنگی مطلوبی با برخی دستگاه‌های اجرایی علی الخصوص سازمان جهاد کشاورزی و سازمان پارک ها و فضای سبز استان به وجود آمده است. مشکل اشتغال فارغ التحصیلان کشاورزی، لزوم توجه به کشاورزی پایدار و مهندسی کردن تولید و کاهش مصرف سموم و کودهای کشاورزی از دیگر محورهای سخنرانی ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بود.


در قسمتی از مراسم نیز تعدادی از اعضای فعال سازمان در قسمت های آب و خاک، دام و طیور، حفظ نباتات، گلخانه، محیط زیست و ... به عنوان نماینده بخش خصوصی به ایراد سخنرانی پرداخته و ضمن تقدیر و تشکر از دستگاه های حمایت کننده از جمله سازمان نظام مهندسی کشاورزی و سازمان جهادکشاورزی، به نقش سازمان نظام مهندسی در ساماندهی کارشناسان و معرفی به واحدهای تولیدی اشاره نموده و خواستار توجه بیشتر به موضوع آموزش کاربردی فارغ التحصیلان و حمایت بیشتر صنفی و حقوقی و همچنین اعتباری از طرف مسئولین از بخش خصوصی شدند.

معاون اقتصادی و توسعه منابعاستانداری:

در ادامه جناب آقای مهندس غضنفری معاون اقتصادی و توسعه منابع اظهار داشتند:

  1. بخش کشاورزی به عنوان مسئول تأمین غذای مردم، قابلیت­ های خاص خود را دارد، چون 90% غذای مردم را کشاورزی تأمین می­ کند، نقش بخش کشاورزی در اشتغال و توسعه استان و کشور بسیار مهم است و همچنین باتوجه به منابع انسانی موجود در سطح کشور نقش کشاورزی را بسیار بااهمیت می­ نماید.
  2. بخش زیادی از فارغ التحصیلان در بخش­ های غیرکشاورزی مشغول به فعالیت بوده ­اند که با تشکیل سازمان نظام مهندسی ساماندهی بسیار خوبی صورت پذیرفته است و نظام مهندسی بایستی با جسارت تمام وظایفی که به آن محول شده است را پیگیری نماید و استانداری به­ عنوان بازوی اقتصادی حامی این حرکت می ­باشد.

استاندار قم:

استاندار محترم جناب آقای دکتر سرمست ایراد فرمودند:

  1. برای اداره جامعه ضروری است که مدیران و مقامات دولتی از مشاوره بخش فنی و تخصصی استفاده بهینه نمایند و ما نیازمند مشورت با جامعه مهندسین هستیم ومی بایست بسته های پیشنهادی تشکل­های صنفی و تخصصی ارائه شود.
  2. سیاست­های ابلاغی دولت توسط مهندسان در جامعه هدف (بهره برداران بخش کشاورزی) اجرائی شود و همچنین تبیین و انتقال خواسته­ها و مطالبات این جامعه هدف به دستگاه ­های حاکمیتی اعلام شود.
  3. تشکل ­های صنفی باید ضمن خودآگاهی به مسائل کشاورزی و تخصص و اشر افیت به مسائل و مشکلات کشور که می تواند برای توسعه روستایی مفید باشد و از طرفی لازمه آن آموزش مستمر اعضاء و جامعه هدف می­باشد، می بایست به دستگاه ­های حاکمیتی مشورت های لازم را ارائه نمایند.
  4. لازم است جلسات مستمر استانداری با مسئولین و کارشناسان صورت پذیرفته و جهت تصمیم گیری در حوزه کشاورزی باید قبل از آن با متخصصین این بخش همفکری و از نقطه نظرات آنان استفاده گردد.


در پایان این آیین، از تعدادی از اعضای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی به عنوان مهندس نمونه استان توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی با اهدای لوح یادبود با امضای استاندار محترم تجلیل شد.

خواندن 47 دفعه

اخبار نظام مهندسی کشاورزی کشوری

مطالب پر بازدید

دسترسی آسان

اطلاعات تماس

قم- انتهای بلوار امین - میدان ارتش - سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم
02532602886-7
info@ertebatnezam-qom.ir
کانال تلگرام سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قم

آمار بازدید سایت

137412
تعداد بازدید امروز :تعداد بازدید امروز :37
تعداد بازدید دیروز :تعداد بازدید دیروز :170
تعداد بازدید ماهیانه :تعداد بازدید ماهیانه :4679
کل بازدید سایت :کل بازدید سایت :137412

کلیه حقوق این وب سایت برای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم محفوظ می باشد .