سه شنبه, 14 آذر 1396 ساعت 09:59

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی : "سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در مجلس مظلوم واقع شده است"

رئیس و اعضای شورا و کارکنان سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان به-همراه تعدادی از متخصصان حوزه محیط زیست استان با احمد امیرآبادی نماینده مردم قم و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی دیدار و گفتگو کردند.


به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم، دراین دیدار مهندس خرمی رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان ضمن ابرازنگرانی از وضعیت زیست¬محیطی استان قم به¬خصوص با احداث سد 15خرداد و الغدیر ازجمله از بین رفتن 3000 هکتار جنگل¬های مسیله قم، باغات اطراف شهر، نابودی اراضی کشاورزی حواشی رودخانه و همچنین بحران دریاچه نمک قم و تحت تأثیر قرارگرفتن 25 درصد از جمعیت کشور، خواستار اختصاص حقابه زیست¬محیطی استان قم از سد 15خرداد شد که مدارک ومستندات آن موجود است و در سال 73 وزارت نیرو متعهد به اختصاص آن به استان قم  شده ولیکن سالهاست این حقابه قطع گردیده است.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی همچنین موضوع بکارگیری کارشناسان محیط زیست در کارخانه¬ها و واحدهای صنعتی را مطرح نمود.
مهندس خرمی همچنین خواستار پیگیری دو موضوع اختصاص درصدی از بودجه آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی به آموزش کارشناسان کشاورزی و همچنین بررسی و تصویب اصلاحیه قانون تأسیس سازمان نظام مهندسی در مجلس شورای اسلامی شده و مخالفت سازمان با پیشنهاد مطرح شده در کمیسیون کشاورزی مبنی برممنوعیت حضور کارکنان دولت در شورای سازمان نظام مهندسی را اعلام نمود.
رئیس سازمان همچنین به مشکلات مابین سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی و سازمان برنامه و بودجه کشور درخصوص بحث رتبه¬بندی اشاره نمود و و با ارائه مستندات قانونی در این زمینه خواستار مساعدت مجلس محترم شد.
آقای امیرآبادی نماینده مردم قم با اشاره به ضرورت توجه به مسائل زیست¬محیطی اظهار داشت بایستی با اشخاصی که به دلیل منافع شخصی محیط زیست را تخریب می¬نمایند مقابله شود.


امیرآبادی:"سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی بایستی به عنوان صنف متخصص در مورد بحرانهای زیست محیطی و تغییر الگوی کشت کشور اظهار نظر نماید"

در ادامه ایشان مسئله ریزگردها و دریاچه نمک قم را مهمترین مسئله زیست¬محیطی استان دانست و بحران دریاچه نمک را باتوجه به اینکه 25 درصد جمعیت کشور را مورد مخاطره قرار می¬دهد و در آینده¬ی نه چندان دور امکان زندگی دراین چند استان غیر ممکن خواهد شد اساسی¬تر و مخاطره-انگیزتر از مسئله دریاچه ارومیه قلمداد نمود و اظهار داشت بایستی عامل اصلی این بحران که حقابه زیست¬محیطی استان قم است پیگیری و مرتفع گردد و سازمان نظام مهندسی به¬عنوان صنف متخصص در این حوزه اظهارنظر کارشناسی و پیگیری لازم را به عمل آورد، مجلس نیز دراین زمینه کوتاهی نخواهد کرد.
احمد امیرآبادی همچنین با اشاره به مشکل ریزگردها تأکید کرد بایستی کمربند فضای¬سبز درحاشیه شمال غرب قم ایجاد شده و سازمان نظام مهندسی کشاورزی دراین موضوع ورود پیدا کند.
امیرآبادی دربخش دیگری از سخنان خود بااشاره به اهمیت موضوع تغییر الگوی کشت در استان، کمک فنی و تخصصی سازمان نظام مهندسی را دراین حوزه خواستار شد.
ایشان همچنین از اتفاقات خوشایند در زمینه آبیاری نوین و تغییر الگوی کشت در کمیسیون تلفیق مجلس د رآینده نه چندان دور خبرداد.
عضو هیئت رئیسه مجلس همچنین با اشاره به مشکلات سازمان نظام مهندسی کشاورزی ازجمله مشکل رتبه و پروانه اشتغال و... اظهار داشت بایستی بپذیریم سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی نسبت به نظام مهندسی ساختمان در مجلس مظلوم واقع شده است که انشالله با پیگیریهای این سازمان ومساعدت مجلس برخی مسائل و مشکلات این سازمان مرتفع گردد.
امیرآبادی همچنین با اشاره به تشکیل کارگروه ویژه منابع طبیعی و محیط زیست در دفتر از نماینده سازمان نظام مهندسی کشاورزی به عنوان تشکل تخصصی این حوزه جهت حضور در جلسات این کارگروه دعوت نمود.

خواندن 399 دفعه

اخبار نظام مهندسی کشاورزی کشوری

مطالب پر بازدید

دسترسی آسان

اطلاعات تماس

قم- انتهای بلوار امین - میدان ارتش - سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم
02532602886-7
info@ertebatnezam-qom.ir
کانال تلگرام سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قم

آمار بازدید سایت

223794
تعداد بازدید امروز :تعداد بازدید امروز :138
تعداد بازدید دیروز :تعداد بازدید دیروز :404
تعداد بازدید ماهیانه :تعداد بازدید ماهیانه :8520
کل بازدید سایت :کل بازدید سایت :223794

کلیه حقوق این وب سایت برای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم محفوظ می باشد .