پنج شنبه, 09 آذر 1396 ساعت 07:37

مهندس خرمی در گفتگو با خبرگزاری دهقان نیوز

فارغ التحصیلان کشاورزی به سلاح تجربه و مهارت عملی مسلح شوند.

 

 

به نقل از دهقان نیوز رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قم گفت: فارغ التحصیلان کشاورزی بایستی خود به سلاح تجربه و مهارت عملی مسلح گردند تا بتوانند مستقیما در عرصه تولید و کارآفرینی در حوزه کشاورزی وارد شوند.

عباس خرمی در گفتگو با دهقان نیوز اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، بزرگترین تشکل تخصصی بخش کشاورزی و منابع طبیعی و سازمانی مستقل و غیردولتی است که در راستای کاهش تصدیگری دولت و اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی و کوچک و چابک سازی دولت، متشکل از کارشناسان دانشگاهی و اجرایی اعم از دولتی و غیردولتی بر اساس قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در سال ۱۳۸۰ تشکیل شده است.

وی ادامه داد: رسالت سازمان نظام مهندسی افزایش و ضریب نفوذ دانش در عرصه تولید محصولات کشاورزی و مهندسی سازی فرایند تولید و در حقیقت حلقه اتصال فارغ التحصیلان و کارشناسان کشاورزی با کشاورزان و تولیدکنندگان است که در این ارتباط دوسویه توقع و انتظار اصلی اعضای سازمان که همانا ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان می باشد نیز مرتفع می گردد.

خرمی در تشریح برخی مسائل و مشکلات پیش روی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی توضیح داد: خلاءهای قانونی که در اصلاح قانون تأسیس سازمان دیده شده و درصدد رفع آن هستیم و البته مساعدت مجلس محترم و وزارتخانه های مربوطه از جمله وزارت جهاد کشاورزی را در این زمینه می طلبیم. از طرفی عدم همکاری دستگاه های دولتی در واگذاری امور تصدیگری به بخش خصوصی، که در مواردی قوانین صریح موجود است ولیکن متأسفانه برخی دستگاه های اجرایی به قانون عمل نکرده و در واگذاری تصدی گریها به بخش خصوصی و ملاک عمل قرار دادن رتبه و پروانه اشتغال اعضای سازمان کوتاهی می کنند.

رییس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قم ادامه داد: حقیقت اینست که حتی با تحقق این امر به جز بخشی از مشکل بیکاری فارغ التحصیلان حل نخواهد شد، به همین علت اعضای سازمان و فارغ التحصیلان کشاورزی بایستی خود به سلاح تجربه و مهارت عملی مسلح گردند تا بتوانند مستقیما در عرصه تولید و کارآفرینی در حوزه کشاورزی وارد شده و یا بعنوان مسئولین فنی واحدهای تولیدی مشغول به فعالیت گردند. کما اینکه بسیاری از کارشناسان در حال حاضر با اثبات توان علمی و تخصصی خود با درآمدهای مطلوب در واحدهای تولیدی مشغول به فعالیت هستند، در این بین مسئولیت سازمان نظام مهندسی کشاورزی، برنامه ریزی آموزشی و فراهم آوردن فرصت مهارت آموزی و کارورزی فارغ التحصیلان و همچنین سطح بندی و ساماندهی آنها جهت فعالیت بعنوان مسئول فنی واحدهای تولیدی است که در سال جاری این مهم در صدر برنامه های سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی قرار گرفته و دو مرحله آزمون سراسری مسئولین فنی در کشور برگزار گردیده است و انشاالله با تحقق برنامه های این طرح، علاوه بر حل قسمت بزرگی از مشکل بیکاری مهندسان کشاورزی شاهد افزایش عملکرد محصولات و استفاده بهینه از منابع ملی خواهیم بود.

روابط عمومی سازمان

لینک خبر:

http://dehghannews.ir/%d9%81%d8%a7%d8%b1%d8%ba-%d8%a7%d9%84%d8%aa%d8%ad%d8%b5%db%8c%d9%84%d8%a7%d9%86-%da%a9%d8%b4%d8%a7%d9%88%d8%b1%d8%b2%db%8c-%d9%88%d8%a7%d8%b1%d8%af-%d8%b9%d8%b1%d8%b5%d9%87-%d8%aa%d9%88%d9%84%db%8c/

 

 

خواندن 2050 دفعه

اخبار نظام مهندسی کشاورزی کشوری

مطالب پر بازدید

دسترسی آسان

اطلاعات تماس

قم- انتهای بلوار امین - میدان ارتش - سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم
02532602886-7
info@ertebatnezam-qom.ir
کانال تلگرام سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قم

آمار بازدید سایت

410300
تعداد بازدید امروز :تعداد بازدید امروز :129
تعداد بازدید دیروز :تعداد بازدید دیروز :265
تعداد بازدید ماهیانه :تعداد بازدید ماهیانه :5657
کل بازدید سایت :کل بازدید سایت :410300

کلیه حقوق این وب سایت برای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم محفوظ می باشد .