پنج شنبه, 02 فروردين 777 ساعت 14:04

نظام صدور مجوز و پروانه واحدهای گیاهپزشکی ابلاغ شد

اصلاحیه نظام صدور مجوز و پروانه واحدهای گیاهپزشکی براساس ماده ۲ قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی در دستور کار قرار گرفت که پس از بحثهای کارشناسی و تغییرات لازم مطابق با تکالیف قانونی، توسط وزیر محترم در اردیبهشت ماه سال ۹۴ جهت اجرا ابلاغ گردید.

ایرج سالاری، معاون طرح، برنامه و پشتیبانی با اعلام این خبر گفت: این دستورالعمل متناسب با خود قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی تنظیم شده است و در مواردی همچون تبصره ۵ ماده ۲ این قانون در خصوص نسخه نویسی و فروشندگی سموم به شکل نظارت شده در اینجا مورد تاکید است.
سالاری با بیان اینکه نظارت بر واحدهای گیاهپزشکی توسط سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی در این دستورالعمل مورد تاکید است، افزود: برای هماهنگی بیشتر در اجرای قانون افزیش بهره وری ستادهای هماهنگی در استانها و مرکز پیش بینی شده است.
وی تصریح کرد: در این دستورالعمل کلیه نهاده های کشاورزی در حوزه گیاهپزشکی بصورت هدایت شده و کنترل شده در شبکه توزیع مورد تاکید است.
معاون طرح، برنامه و پشتیبانی به رفع مشکل دو امضاء بودن پروانه ها در تعدادی از استانهای غیرپایلوت اشاره کرد و گفت: در دستوالعمل قبلی مشکل دو امضاء بودن پروانه ها را در برخی استانها داشتیم که با این ابلاغ رفع گردید.
سالاری با اشاره به اینکه پوشش بیمه ای برای خدمات کشاورزی در این دستورالعمل پیش بینی شده است، اظهار داشت: تکالیف فنی برای واحدهای گیاهپزشکی برای رعایت اصول ایمنی و بهداشتی در کار پیش بینی شده است.
این نظام نامه در چهار بخش شامل دستورالعمل، فرآیندها، فرمها و شرح وظایف مسئولین فنی واحدهای گیاهپزشکی تهیه و ابلاغ شده است.
فایل ابلاغ دستورالعمل

خواندن 3169 دفعه

اخبار نظام مهندسی کشاورزی کشوری

مطالب پر بازدید

دسترسی آسان

اطلاعات تماس

قم- انتهای بلوار امین - میدان ارتش - سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم
02532602886-7
info@ertebatnezam-qom.ir
کانال تلگرام سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان قم

آمار بازدید سایت

410292
تعداد بازدید امروز :تعداد بازدید امروز :121
تعداد بازدید دیروز :تعداد بازدید دیروز :265
تعداد بازدید ماهیانه :تعداد بازدید ماهیانه :5649
کل بازدید سایت :کل بازدید سایت :410292

کلیه حقوق این وب سایت برای سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان قم محفوظ می باشد .